2020 Oscar Törenine damga vuran isim

Bu içerik için ortalama okuma süresi: < 1 dakika

Bir çoğumuzun ilgiyle izlediği Joker filminin başrol oyuncusu Joaquin Rafael’ in Oscar gecesinde yaptığı konuşma gelen tüm konuklar tarafından dikkat ve ilgiyle izlendi .

Joaquin Phoenix kimdir?

Joaquin Rafael Phoenix 28 Ekim 1974’te Porto Riko’da doğdu. Amerikalı aktör, müzik videosu yönetmeni, prodüktör, müzisyen ve aktivist olan Joaquin Phoenix, Leaf Phoenix olarak da bilinir. 1993 yılında aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle genç yaşta ölen aktör River Phoenix’in kardeşidir. 2019’ da Joker filmi ile “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar’ ını almayı başarmıştır.

Joaquin Phoenix – Joker

O konuşma

Bildiğiniz üzere bir çoğumuzun Joker filminden tanıdığı Amerikalı aktörün teşekkür konuşmasında şunları söyledi;

“Sessizlerin sesiyiz, hepimiz adaletsizliğe karşı savaşıyoruz. Kendimizi bir ineği yapay olarak dölleyip yavrusunu çalma hakkını görüyoruz. Doğal hayattan koptuğumuzu düşünüyorum” diyerek hayvanlara yapılan işkencelere değindi. Aktör sözlerinin sonunda 1993 yılında hayatını kaybeden erkek kardeşi River Phoenix’ in şarkı sözlerini söylerek bitirdi. “İçimizdeki sevgiyle yardım elini uzatın, huzur da peşinden gelecektir” dedi.

Joaquin Phoenix – Oscar konuşması (Türkçe)

Filmin o şahane dans sahnesi

Hüznün, kederin, şehrin tüm ihtiraslı ve kasvetli bunalımları arasında yoğrulmuş, bu güzel hikayeyi sanki içine işlemiş gibi oynayıp kendiyle bütünleşmiş karakter olan Joker filminin çıkışında dostuma şunu dedim; “delilik hiçbir zaman bu kadar adaletli ve anlamlı olmamıştı!”

Joker Stairs Dance