Doğal ve Güzellikten Yana Bir Cilt İçin Sihirli Karışımlar

Bu içerik için ortalama okuma süresi: 2 dakika

Birçok yazı yazdık, sınav haftalarında uykusuz ve yorgun düştük, hava değişimleri ve olumsuzluklarla bir türlü kendimize dönüp bakamadık, ilgilenemedik belki. Şimdi kendimle ilgilenme, biraz şımartma zamanı geldi dedik ve bizimle aynı dönemde herkes bu kararı vermişçesine artan krem, maske vb. fiyatlarını görüp geri tuşuna bastık. Hem kolay, hem ekonomik, hem de içinde ne olduğunu bileceğimiz karışımlar olsun istedik. Buyurun, evinizde rahatça uygulayabileceğiniz doğallık taraftarı Guru cilt bakım kürleri.

  1. Pirinç Güneşi

Bir avuç pirinci biraz suda haşlayıp suyunu süzüp bir kaba alın, içine bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı süt ekleyin. Karıştırıp cildinize uygulayın ve on, on beş dakika kadar bekleyin. Beyazlatıcı, besleyici ve yumuşatıcı etkisinin yanında güneş gibi parlayacaksınız. 

2. Gergin Yumurta

 Bir yumurta akı ve bir yemek kaşığı toz şekeri beyaz pofuduk bir köpük halini alana ve şeker karışımın içinde eriyene kadar çırpın. Dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Göz kenarlarına ve göze zarar verecek şekilde sürmemeye dikkat edin. Yumurta akı hem besleyici ve gerginleştirici bir his bırakacak hem de oldukça yumuşatıp siyah noktaların temizlenmesinde yardımcı olacaktır. Şekerin kıl köklerini besleyeceğini düşünüyorsanız sadece yumurta akını da kullanabilirsiniz.

3. Buz Küpü Maden Suyu

Maden suyunun sindirime faydası olduğu kadar cilde de faydası var. Buz küpleri haline getirip yüzünüzde gezdirerek masaj yapabilir ve sivilce ya da güneş lekelerine etki etmesini izleyebilirsiniz. Sabahları bu işlemi uyguladığınızda canlanma hissini çok seveceksiniz. Yüzdeki şişliklere ve yorgunluğa da iyi gelecektir.

4. Ekşi ve Mucizevi

Yağlı bir cildiniz var ve bir türlü baş edemiyor musunuz? Guru’ya kulak verin. O mucizevi meyvenin ismi. Limon. Evet, limon asidik bir meyve ve içerisinde bolca C vitamini bulunmakta. Limon suyunu tonik olarak kullanırsanız renk açıcı, akne kurutucu etkisini göreceksiniz. Yumuşacık bir etkisi olduğunu da hissedeceksiniz. Birkaç damla alıp cilt temizliğinde doğallığını kullanabilirsiniz.

5. Beyaz Su Anlamında Bir Taş

Sefitab (ruşur taşı) bu aralar sosyal medyada cilt beyazlatma ve temizliğinde kullanılan bu ürün İranlı kadınların hamam taşı olarak karşımıza çıkıyor. Yapı olarak tebeşire benzeyen bu küçük taşların orijinalliğini üzerlerindeki mühürlerden anlayabilirsiniz. Nemli, ıslak bir cilde uygulamanız gerekmekte. Bir dakika kadar bekleyip masaj yapar gibi ovalamalısınız. Suyla temizledikten sonra cildinizi bol su ve sabunla yıkamaya özen göstermelisiniz. Sadece yüzünüze değil tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Yapısı itibariyle çabuk dağılan bir taş olduğu için havanda ezdikten sonra bir kaba almanız kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

Tüm bu cilt bakım tüyolarını denerken cilt tipinizin uygun olduğundan ve alerjinizin olmadığından emin olmanız çok önemli. Bu uygulamalar dıştan temizlenmeye yardımcı olmakta. Bunların yanı sıra bol su tüketmeye ve beslenmenize dikkat etmekte oldukça önemli. Bakımlı Guru bebek gibi ciltler diler!