Epic Games Oyun Platformu

Bu içerik için ortalama okuma süresi: 2 dakika

Oyun oynamaya vakit ayırdığımız şu günlerde Steam platformu yanında belki de son dönemlerin en büyük trendi olmayı başarmış Epic Games’ i biraz daha yakından tanıyalım.

Kuruluş tarihi 1991 yıllarına dayanan ve oyun severlerin daha önceden Gears of War ve Unreal serileri ile tanıdığı Epic Games oyun dünyasında gelişim göstermekte olan Unreal Engine oyun motorunun da yaratıcılarındandır.

Her hafta kullanıcılarına özel kampanyalar sunan platformda bu yazıyı yazdığım şu an: “Close To The Sun” “Sherlock Holmes Crimes and Punishments” oyunlarını ücretsiz satın alabileceğiniz gibi 2-16 Nisan 2020 tarihleri arasında % 75′ e varan bahar indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Uygulamaya mail hesabınız veya Facebook kullanıcı adınız ile giriş yapabilir ve bu link üzerinden size uygun olan işletim sisteminize Epic Games masaüstü program kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Close To The Sun

Yıl 1897. Uluslararası suların derinliklerinde, Helios hareketsizce durmaktadır. Acımasız dalgalar geminin gövdesine vururken, tepede karanlık bulutlar belirmektedir. Olağanüstü bir işçilikle süslenmiş devasa altın heykeller göz alabildiğince uzanmaktadır.

“Şimdi onların, gelecek ise benim.” – Nikola Tesla

Yıl 1897. Uluslararası suların derinliklerinde, Helios hareketsizce durmaktadır. Acımasız dalgalar geminin gövdesine vururken, tepede karanlık bulutlar belirmektedir. Olağanüstü bir işçilikle süslenmiş devasa altın heykeller göz alabildiğince uzanmaktadır.Nikola Tesla’nın öngörülerinden doğan Helious, en büyük bilimsel akıllar için bir cennet niteliği taşımaktadır. Burası, devlet denetiminden ve gözlerden uzak, sınırsız bir araştırma ütopyasıdır. Burada madde ve zamanın sınırları özgürce zorlanmaktadır.Gazeteci Rose Archer, kız kardeşini aramak için adaya ayak basar. Kısa süre içinde her şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder. Büyük salonlar boşboştur. Etrafı çürüyen etin leş gibi kokusu sarmıştır. Giriş üzerinde tek bir kelime yazmaktadır… KARANTİNA!
“Epic Games”

“Sherlock Holmes Crimes and Punishments

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

Tüm zamanların en çok takdir edilen dedektifi ol: Sherlock Holmes! Bir dedektif olarak heyecan verici ve birbirinden farklı olayları çözmek için etkileyici yeteneklerini kullan.

Tüm zamanların en çok takdir edilen dedektifi ol: Sherlock Holmes!Bir dedektif olarak, cinayetler, kayıp vakaları, baş döndüren hırsızlık olayları ve seni zaman zaman fantastik dünyalara götürecek sayısız soruşturmalar gibi heyecan verici ve birbirinden farklı olayları çözmek için etkileyici yeteneklerini kullan.Vicdanını mı dinleyeceksin, yoksa kanunları mı uygulayacaksın?Crimes & Punishments’taki büyük aksiyon özgürlüğü, soruşturmalarını istediğin gibi yürütmene fırsat tanıyor.
“Epic Games”

Unreal Engine

Unreal Engine

İlk olarak 1998 yılında Epic Games tarafından yayınlanan Unreal isimli oyun motoru hakkında daha önce de hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir oyun motoro olan Unreal Engine aynı zaman da oyun geliştiricileri tarafından sevilmeyi başarmış ve amatör yatırımcılar tarafından destek gören kurum için ayrıca belirteceğim bu link üzerinden çok kapsamlı bilgilere ulaşılabilirsiniz.

Özetle

Evde kaldığımız şu günlerde paranın büyük önem arz ettiği bilincinde olup, bizlere büyük avantajlar sunan böyle bir platforma mutlaka göz atmalıyız. Oyun oynamayı sevmeyen kişiler içinde Unreal Engine oyun motoru hakkında bilgiler edinip kendini bu alanda geliştirmek isteyenler oldukça elverişli ve zengin içeriklerle dolu bir dünyada kendine yer bulabilir.