Kadın Ölürse Geleceğin Ölür

Bu içerik için ortalama okuma süresi: < 1 dakika

Bir kadın olarak uzun zamandır yaşanan kadın cinayetleriyle alakalı yazmak için epeyce düşündüm. Çünkü öfkemi ancak hafifletebildim, her yaşanan cinayette kadın erkek fark etmeksizin hep bir ağızdan bu son olsun dedik çünkü biliyorum ki en az kadınlar kadar, adam gibi adam olan birçok erkekte hemcinsine isyan etti her bir katliamda. Bu kadın değil aynı zamanda insan cinayeti İNSAN, toplum olarak uzun süredir bir gafletin içinde olduğumuzu sanırım hepimiz farkındayız, sanki her birimizin üzerine bir karabasan çökmüşte bağırıyoruz ama sesimizi duyuramıyoruz. Duyuramıyoruz çünkü caydırıcı ceza maalesef hala yok, adalet işlemiyor gündem sürekli değişiyor tamam yayınladık görevimizi yaptık şimdi kedi ile köpeğin sımsıcak arkadaşlığını izleyin diyorlar.

Aklımızla duygularımızla oynayıp, beynimizi uyuşturuyorlar adeta bir kara deliğe doğru bizi çekip orda kaybolmamızı istiyorlar. Acı dilimizde bir cümle ile son buluyor ARTIK KADINLAR ÖLMESİN

UNUTULAN O DEĞERLİ VARLIĞA KADINA…

Kadın önce insandır, sonra babasına küçük elleriyle su getiren kız çocuğu, sınıfta silgi istediğin sıra arkadaşın, gençlik yıllarında kalbini coşkuyla çarptıran bir genç kız, mahallede top oynayıp düştüğünde dizini öpen Annen, sende tek başına bir anlam ifade etmeyen spermlerini çocuk olmasına vesile kılan ve doğuran karın, bunlar sadece birkaç örneği kadın dünya, kadın hayat, kadın nefestir, kırılgan zayıf ya da hassas diye baktığınız o düşüncenizden çok daha fazlasıdır.

Siz aciz sanırsınız ama öldürerek zaten en büyük acizliği siz yaptınız, çünkü sevmek değer vermek çok daha cesaret isteyen bir duygudur ve öldürdüğünüz o kadınlar kadar bile adam olamadınız, kadın en başta Veda hutbesinde yer alan en kıymetli cümleleridir Kadınlar size Allah’ın emanetidir diye emir olan. Siz, size hayat veren bu emanete bile sahip çıkamadınız.

Sonuç

Dilerim umut edip, düzenin değişeceği ve de adaletin bir keskin kılıç kadar işleyeceği o günü beklemek artık kader olmaktan çıkar.