Kendinle Vakit Geçirme Sanatı

Bu içerik için ortalama okuma süresi: 2 dakika

İnsanın en çok vakit geçirdiği, kendisidir. Hal böyle olunca kendine ayırdığı alanında yapmaktan hoşlandığı aktiviteler vardır. Bize sıradan gelen bir olay, başkası için olmazsa olmaz olabilir. Sanırım bu aşamada kendimize ayırdığımız dünyaya saygılı ve anlayışlı olmasını istediğimiz kadar karşımızdakine de aynı şekilde karşılık vermeliyiz. Gelin kendimizle vakit geçirme sanatındaki seçeneklere bir göz atalım. Şurada bir yerde bir liste olacaktı. Evet başlıyoruz!

1. Sinemaya Gitmek


Vizyonda olan filmlerden kendimize göre birini seçebilir ve size uygun olan saatte mısırınızla, içeceğinizle filmin keyfini çıkarabilirsiniz. Duygusal filmlerde anın tadını yaşayabilirsiniz ve en iyi yanı kimseye açıklama yapmak zorunda kalmazsınız.

2.Kitap Okumak


Kitapların sürükleyici dünyasında kendimizi kaptırmış giderken benzerlikleri, farklı düşünce yapılarını kimyamızda demlendirebiliriz. Yanında çay veya kahveyle pek güzel gider doğrusu.

3. Koşu Yapmak


Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diye boşuna dememişler. Özellikle havanın güzel olduğu bir günde uzun soluklu bir koşu iyi gelecektir. Müzik ve gün batımı da beraberinde.

4.Müzik Dinlemek


Müzik bir lütuf olsa gerek. İnsanı bir yerden alıp birçok yer gezdiren, kendinden kaçıp, kendine getirebilen sihirli bir değnek adeta. Son dönemde en çok dinlenenlere bir bakıp günlerce bıkmadan dinleyebileceğin o güzel şarkıyı bulabilirsin.

5. Geziye Katılmak


Uzun zamandır gidip gezmek istediğin yerler varsa, tur firmalarının sayfasında kendine göre bir rota oluşturabilir ve yeni yerler keşfederken, yeni arkadaşlıklar edinebilirsin.

6.Resim Yapmak


Çöp adam bile çizsen bu senin şaheserin unutma. Renkleri birbirine karıştırıp kendi iç dünyanı yansıtabileceğin, kağıt veya tuvalin karşısına geçip bitmiş resmine bakacağın o an çok özel olacaktır.

7.Birinin Meleği Olmak


Kafandaki soru işaretlerini hemen gidereyim. Birinin sevineceği bir işi onun için gerçekleştirmek diyebilirim. Birinin hayatına dokunabilmek parmak izinize has ve kalbinizin güzelliğinde bir detay bırakabilir.

8. Koleksiyon Yapmak


Çok sevdiğiniz bir hayvanla ilgili figürünün olduğu eşyaları biriktirebilir, pul, para vb. koleksiyonlara farklı bir soluk getirebilirsiniz. Asla sonu gelmeyecek özel bir döngü olacaktır.

9. Tatlı Yapmak


Çoktandır yapmak istediğiniz ama vakit bulamadığınız tatlıyı yapma vakti geldi. Malzemelerde ufak değişiklikler yapabilir isminizle özdeşleşecek o meşhur tatlıyı yapabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun efendim.

10.Müzeye Gitmek


Tabloların, eski eşyalar ve geleneklerin beraberinde getirdiklerinin arasında gezinirken düşüncelere dalabilirsiniz. Bazen uzun süre bir eseri anlamaya çalışabilir, sizden öncekilerin yaşamlarında neleri farklı yaptığına şahit olabilirsiniz. Teknolojiyi de içinde barındıran müzik, ses ve videolarla destekleyen müzelerde daha gerçekçi anların keyfini çıkarabilirsiniz.