Netflix Gurme Seçmeleri

Bu içerik için ortalama okuma süresi: 2 dakika

Evde kalmak durumunda kaldığımız bu zorlu dönemde can sıkıntısını minimuma indirme garantili, sizi kendi dünyalarına çekecek aksiyon, aşk, özgürlük dolu içerikleriyle bize kapılarını açan Netflix’ in uçsuz bucaksız dizi ve film arşivlerini darmaduman ettik. En çok izlenen, kuytuda kalıp değeri bilinmeyen izlerken saatin farkına varılamayan dizileri inceledik. Gurmenin seçtikleri karşınızda!

1.Unorthodox

New York’un Hasidik Yahudi toplumunda doğup büyüyen Esty, içinde bulunduğu topluluktan farklı olduğunu hisseden ve bilen bir kızdır. Evlenmesi için bulunan eş adayıyla tanışırken de bunu belirtir ve evliliğin ona çok daha güzel ve mutlu bir hayat sunacağına gözü kapalı inanır. Bir yılın sonunda toplum baskısı ve kendisinden beklenenlerin ağırlığı altında güzel bir haber alır ama haber acı bir kararla yarıda kalır. Kahramanımız kendisine kendi kadar farklı bir yol çizebilecek mi izleyeceğiz.

2. Outlander

Fantastik bir aşk romanı serisinden uyarlanmış olan dizi size farklı iki zamanda yaşamış bir kadının hikayesini anlatacak. Avuç içlerimizdeki çizgilerin, orada öylece durduğunu düşündüğümüz dikili taşların, bir kadın ve yıllar önce yaşayan bir adamın hikayesinin olduğunu öğreneceğiz. Madalyonlarının diğer yüzünü görebildiğimiz bu sürükleyici hikayede aksiyon, dram ve aşkı bulacaksınız.

3. Anne With An E

Matthew ve Marilla’nın kalbindeki evlere ışık tutan alev rengi saçlarıyla hayata en dipten başlayan, cesur kalbiyle girdiği savaşları kazanan Anne Shirley ile tanışın. Kendisi yetim ve yetimhanede zorlu zamanlar geçiren bir kız. Yapılan bir yanlışlık sonucu gönderildiği evde her şeyi sonsuza dek değiştiriyor. Bu dizide arkadaşlık, aile ve cesaret var.

4. How I Met Your Mother

Evet size 9 sezonluk gayet kısa bir hikayeden bahsedeceğim. Ted çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarının hikayesini anlatırken uzun süre önce gerçekleşen türlü eğlenceli bazen gözlerimizi dolduran günlerini anlatacak. Herkes koltuklarında, battaniyesinin altında uzun bir yolculuğa ve kahkaha atmaya hazırsa bu dizi size göre.

5. Vis A Vis

4 sezonluk bu dizide ise mali suçlar nedeniyle yedi yıl hapis cezasına çarptırılan Macarena’ nın hikayesine konuk oluyoruz. Hapisteki hayata alışması kurulu düzenle baş etmeye çalışmasıyla heyecanın sürekli taze tutulduğu anlara şahit olacaksınız. 

6. Suits

Önemli bir avukatı keskin zekasıyla etkileyen üniversite terk bir gencin kurduğu iş ortaklığında karşılaştığı olayların anlatıldığı dizi, ön yargıların ve eğitim sistemlerinin doğruluğunun tartışıldığı dünyamıza farklı bir bakış açısıyla bakmış. Siz de bu açıdan bakmak isterseniz doğru adres burası olabilir.

7. Black Mirror

Yakın geleceğin gizemli dünyasını anlatırken her bölümde farklı bir senaryo ve kahramanlarla karşımıza çıkan bu bilim kurgu antolojisinde insanlığın bilinmezine yolculuğa çıkacaksınız. Kemerlerinizi sıkı bağlanmanızı ve derin bir nefes almanızı tavsiye edebilirim.

Keyifli seyirler Sayın Guru!