Sevgililer Gününe Özel Guru Fikri

Bu içerik için ortalama okuma süresi: 2 dakika

14 Şubat’a günler kaldı ve sevgiliniz için en anlamlı hediye için düşünüp durdunuz. Alacağınız çiçek solacak diye vazgeçtiniz, diğer seçenekleri ise klişe buldunuz. Öyle bir hediye olsun ki anlamı kendinden büyük olsun istediniz. Tekno Guru olarak araştırmaya başladık ve beyin fırtınası yaptık. En anlamlı hediye seçeneğini sevdiğiniz adına bağış yaparak mutlu edebileceğiniz sonucuna vardık. Hem onun kalbine hem de başka hayatlara dokunabilirsiniz. Kalbinizin güzelliğinde 14 Şubatlara!

1. LÖSEV-Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı

1998 yılında kurulan vakıf, bünyesinde lösemili çocuklar için kolej eğitimi alabilecekleri Lösemili Çocuklar Okulunu, tedavi için Ankara dışından gelen ailelerin kısa veya uzun dönemli konaklama ihtiyaçlarını giderebilecekleri Lösemili Çocuklar Köyü’nü barındırmaktadır. Sadece lösemili çocuklar ve kanser hastaları için değil, Türkiye’deki herkesi kanser ve korunma yolları hakkında bilinçlendirmek ve çözümler üretmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Gönüllü olabilir veya fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Bağış yapmak isterseniz, adak, zekat, aylık düzenli, tuğla, oyuncak ve özel gün bağış seçenekleri bulunmaktadır.2. el eşya bağışı da yapabileceğiniz LÖSEV bunun için bir kılavuz oluşturmuş. Dilerseniz başkası adına bağış yapıp sertifikasını hediye edebilir, hem LÖSEV’e destek olurken hem de sevdiklerinizin kalbine dokunabilirsiniz.

2. TEMA-Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Tema’nın kuruluşunda Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit öncü olmuştur. Tema’nın öyküsünü anlattıkları videoyu izleyebilir ve bu iki güzel insanın kendi ağızlarından hikayeyi dinleyebilirsiniz. Fidan bağışının dışında eğitim bağışında da bulunabileceğiniz TEMA, davetiye, mutlu gün panosu seçeneklerini de sunmaktadır. Bağışınız için e-sertifika seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

3. Türkiye Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı

Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için canlarını ortaya koyan erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına, gazi ve engelli Mehmetçiklere ekonomik ve sosyal destek sağlamak amacıyla 1982’de kurulmuştur. Bağış türleri arasında, gayrimenkul, vekaleten kurban, kitap vb. telif geliri bulunmaktadır. Yardım çeşitleri ise bir defaya mahsus, sürekli veya belli bir süre dahilinde olmak üzere ikiye ayrılmış ve gerekli şartlar açıklanmıştır.

 “Türkiye Mehmetçik’e, Mehmetçik Türk Milletine Emanettir.” 

4. Darüşşafaka

1863 yılında kurulan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesini amaçlamaktadır. Sevgi, özür dilerim, nikah tebrik, doğum günü, yeni görev tebrik, sevdikleriniz adına birçok alanda sertifikalı bağışta bulunabilirsiniz.